Pagina 1 van 3
		
			
				Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 18:00
				door Nander
				Beste forumleden,
De zomer breekt aan en aangezien ik de bmw zakelijk het gehele jaar door inzet, is deze periode uitermate geschikt om deze winterklaar te maken. 
Aangezien ik zelf in het centrum in een appartement woon en geen sleutelruimte/brug voorhanden heb ben ik aangewezen op een werkplek met brug huren om daar de auto roestvrij te maken, behandelen met hydrate80 (dankzij advies Cees) en daar waar steenslag kan plaatsvinden (wielkasten en onderzijde (ook deuren)) met drie lagen Tenco ijzerlak te behandelen (dankzij advies van Graad). Uiteraard behandel ik de binnenkant deuren en holle ruimten mee. Hiervoor is een volle vakantieweek voor uitgestrokken.
Nu lees ik ook veel positiefs over Dinitrol behandelingen bij Sjaak van Aalst (voorheen Jan van Egmond) en Gosliga. Prijsopgave gedaan bij beide en deze liggen nogal uit elkaar ca 1350 EUR bij Sjaak en 750 EUR bij Gosliga. Nu lees ik af en toe wat negatiefs over Gosliga, maar volgens mij kan je (als goed aangestuurd wordt en een endoscope controle uitgevoerd wordt bij afhalen) dit redelijk zelf in de hand houden. Iedere vervolgcontrole zou bij beide om de 2-3 jaar dienen plaats te vinden (kosten van ca 150-200 EUR).
Nu twijfel ik sterk wat ik het beste kan doen. 
Als ik het zelf aanpak zijn de kosten voor deze zomerperiode ca 400 EUR (werkplaats+brug+materiaal). Daar komt dan nog een volle week arbeid bij (ten koste van vakantie).
Op dit forum lees ik erg weinig over verrichte Dinitrolbehandelingen door forumleden en zou graag jullie ervaring en advies willen overwegen. Ook andere adressen zijn zeer welkom.
 
Groetjes, Nander
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 19:50
				door RobertF
				Je kunt een blik van 5L waxoil kopen met handpomp en alles zelf doen of voor 100 euro een goede spuit kopen en dan terosol Hohlraumversiegelung gebruiken of een andere wax.
Op ebay duitsland allemaal te koop
http://business.shop.ebay.de/Rostschutz ... 86.c0.m282 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 19:53
				door Nander
				RobertF schreef:Je kunt een blik van 5L waxoil kopen met handpomp en alles zelf doen of voor 100 euro een goede spuit kopen en dan terosol Hohlraumversiegelung gebruiken of een andere wax.
Op ebay duitsland allemaal te koop
http://business.shop.ebay.de/Rostschutz ... 86.c0.m282 
Sterkt mij niet direct in m'n keuze, maar bedankt voor de tip!  

 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 20:03
				door baur323
				Ik las onlangs in een artikel van Young timer magazine een goed verhaal over anti corrosie bedrijf Brabant.
Geen idee van de prijzen, maar ik speel met dezelfde gedachte daar mijn 7 ook jaarlijks 30dkm draait.
Ik volg dit draadje dan ook met belangstelling!
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 20:12
				door Nander
				Ah ... kijk eens aan.  
 Wellicht dat er meer ge
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 20:16
				door Michiel
				Onlangs een E23 van een klant onderhanden gehad die antiroest behandelding heeft gehad.
Helaas is alles geraakt behalve de belangrijke delen. Zo waren de kunstofschermen in de spatborden niet weggehaald en was het gehele motorruim compleet ingespoten, ook de kunstofdelen.
Informeer dus goed wat men gaat doen. 
Ps: Bij K-A kunnen wij je E23 ook een anticorrosie behandeling geven tegen het E23 clubtarief.
Je bent altijd van harte welkom voor een nadere kennismaking, uitgebreide uitleg en een bak koffie.
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 20:20
				door Nander
				Michiel schreef: Bij K-A kunnen wij je E23 ook een anticorrosie behandeling geven tegen het E23 clubtarief.
Lees veel goeds over Koning Albers hier op 't forum. Daar zal m'n bmw ongetwijfelt in goede handen zijn (zeker als er bij gelast zal moeten worden), maar aan wat voor prijs zal ik/clubleden dan moeten denken in geval we het bij Koning Albers wensen te ondernemen?
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 20:22
				door zerotolerance
				Michiel even PB en  

 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 20:26
				door Nander
				zerotolerance schreef:Michiel even PB en  

 
Bepaalde behandelingen zullen standaard zijn en kan mijn inziens toch een prijsbandbreedte voor afgegeven worden en aangeven waar de stelposten zitten indien men rottigheid tegenkomt. 
Mijn inziens kan hier gewoon open over gecommuniceerd worden (gaat om indicatie voor andere forumleden of het het overwegen waard is en naar wie ze dan het beste kunnen gaan).
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 20:32
				door Daniel
				Wat Michiel schrijft heb ik zelf ondervonden met een Dinitrol behandeling in Leeuwarden,
Ik moest 3x terug met mijn auto voordat het goed was,
Ze bladderen alles er onder,
Daarna wil je nooit meer iets vervangen onder je auto,
Aluminium en kunststof wordt gewoon meegenomen, 
Roest wordt gewoon gecamoufleerd met een dikke laag tectyl,
Dinitrol behandeling is een persoonlijke keuze......
Hopelijk werkt het voor jou wel als je goed en duidelijk afspraken kunt maken.....
Wat ze wel goed kunnen is de boel schoonspuiten/waterstralen, 
Ik denk daarna zelf behandelen met ovatrol, strijkkit en een beetje ML.
2x per jaar goed controleren op een brug, dan houd je het langste vol denk ik.
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 20:40
				door Nander
				Daniel schreef:Wat Michiel schrijft heb ik zelf ondervonden met een Dinitrol behandeling in Leeuwarden,
...
Roest wordt gewoon gecamoufleerd met een dikke laag tectyl,
Dat was bij Gosliga neem ik aan? 
Na het schoonspuiten gebruiken ze toch Dinitrol ML voordat men de afwerklaag opzet ... hebben ze dat bij jouw auto niet gedaan?
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 20:56
				door Daniel
				Ze hebben destijds op mijn E28 524td alles gebruikt,  
 Dat was idd bij Gosliga,
Ik zal daar nooit weer een auto laten tectyleren,
Tenzij;
-Ik er zelf niet aan hoef te sleutelen
-De auto over een paar jaar weer verkoop
-Bij Gosliga zou ik goed afspraken maken, op papieren en er zelf bij blijven of voordat je de auto meeneemt grondig inspecteren
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 21:18
				door Nander
				Daniel schreef:Ze hebben destijds op mijn E28 524td alles gebruikt,  
 Bij Gosliga zou ik goed afspraken maken, op papieren en er zelf bij blijven of voordat je de auto meeneemt grondig inspecteren
 
Maar wat zou je doen als je veel rijdt (ook sneeuw en pekel) zelf behandelen volgens behandelmethode (topicstart) of dinitrolbehandeling (maar dan wel volledig)?
Voor welke punten was jij terug gegaan naar Gosliga?
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 21:41
				door graad
				ik zou de binnenkanten van de deuren met lijnolie behandelen als ik jou was.....
en als ze alles onderblubbere.....nou............dan zou ik da zeker nie laten doen hoor
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 22:19
				door RobertF
				Als je een auto van 25 jaar oud hebt met roest in de kokers en gaten die gelast moeten worden dan heb je aan een dinitrol behandeling ook niks. De vraag is ook, hoelang wil je dat die nog mee gaat. Voor 1350 euro kun je heel wat zelf doen. Ik heb mijn schermen allemaal schoongemaakt en opnieuw in de bodyschhutz gespoten. Deuren en kokers met wax behandeld, nu weet ik dat het goed gebeurt is maar heb niet de illusie dat er nooit meer roest komt.
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 22:52
				door graad
				ik poets er juist alles weer vanaf 

 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 23:02
				door RobertF
				maar jij bewaart ze ook niet voor de eeuwigheid  

 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: di 12 jul 2011, 23:20
				door graad
				maar staan altijd binnen.................en komen met rotweer nie buiten
 
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: wo 13 jul 2011, 06:16
				door Daniel
				Nander schreef: zelf behandelen volgens behandelmethode (topicstart) 
  
Dat ga ik doen met de 730d
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: wo 13 jul 2011, 10:14
				door RobertF
				dus toch voor de eeuwigheid graad 

 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: wo 13 jul 2011, 12:41
				door Arie van der Meulen
				Mijn plan is Dynax S50 voor de holle ruimtes (o.a. kokerbalken) en Dynax UB voor de binnenkant van de spatborden.
http://www.bilthamber.com/pro-introduction.php?cname=Corrosion%20Prevention&name=dynax%20S50http://www.bilthamber.com/pro-introduction.php?cname=Corrosion%20Prevention&name=dynax-UBBij de Dynax S50 zit een slangetje met sproeier.
Ik heb de spuitbussen op de plank staan, maar ik moet dit nog gaan doen...
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: wo 13 jul 2011, 17:45
				door Nander
				Vandaag twee prijsindicaties opgedaan voor dinitrolbehandelingen.
De prijsstelling is zonder onvoorziene zaken (laswerk/spuitwerk).
1. Bij Koning Albers wordt de (zeer scherpe) speciale ledenprijs van 500 EUR gehanteerd  
  
     Voordeel bij KA is daarbij ook dat als er gelast/gespoten dient te worden, dat het allemaal met zorg bij KA kan/gebeurd.
2. Contact gehad met Brabant (ACBB) welke dinitrol en waxoil behandelingen aanbiedt.
    De eigenaar die ik gesproken heb verricht zelf de handelingen en niemand anders binnen het bedrijf 
     (zelf rijdt hij Mercedes oldtimer en zweert het bij waxoil vandaag de dag) .
    De prijsstelling die ACBB hanteerd is ca 1000 EUR voor de behandeling. 
    Hierbij echter wel opgemerkt dat voorkeuring en nakeuringen zo goed als geen kosten voor 
    gerekend worden (op busje verbruikt materiaal na).  
ACBB wees op het stuk wat Baur323 eerder ook al vermelde in Youngtimer. De eigenaar mailt mij dit stuk toe en ik zal het online zetten in dit forum.
Nootje
Mijn keuze lijkt hiermee gemaakt en vertrouw er voledig op dat m'n BMW in goeden handen zal zijn bij KA.
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: wo 13 jul 2011, 17:53
				door Michiel
				Even een aanvulling van de kant van Koning Albers,
Ook wij verkiezen Waxoil boven Dinitrol. 
Voordat we aan de auto beginnen kijken we samen met de eigenaar de auto na als ie op de brug staat.
Men is na de behandeling ieder jaar welkom voor een controle en een bak koffie.
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: wo 13 jul 2011, 18:05
				door zerotolerance
				Nander schreef: en vertrouw er voledig op dat m'n BMW in goeden zal zijn bij KA.
Echt?
 
			 
			
		
			
				Re: Dinitrol ervaring
				Geplaatst: wo 13 jul 2011, 18:10
				door Nander
				zerotolerance schreef:Nander schreef: en vertrouw er voledig op dat m'n BMW in goeden zal zijn bij KA.
Echt?
 
Zijn er redenen om te twijfelen?