Vertel hier wat je allemaal gaat doen, of hebt gedaan, met je e23, het liefste met foto's
Plaats een reactie

Re: Project 745i white

ma 04 jul 2011, 20:47

Hij zit zo op de 200 km/u.

...ondervond ik laast per ongeluk...

Re: Project 745i white

ma 04 jul 2011, 20:48

RobertF schreef:Ja, ik had er ook 180KMh op maar heb mijn rijbewijs nog. Dat is het mooie hier als ik 10 min rij zit ik op de autobahn naar Dusseldorf en kan ie los zonder om te kijken :o


ja ja , ik weet het :(

Re: Project 745i white

ma 04 jul 2011, 21:19

De 745i is ongekend. Ik gaf gas op de invoegstrook en zat meteen op 160, wat een acceleratie en wat voor souplesse. Ik zat te juichen achter het stuur en dat voor een auto van 25 jaar oud, geweldig. Normaal rij ik in een leijke eend dus het beeld is iets vertekend :lipssealed: :clap:

Re: Project 745i white

di 19 jul 2011, 19:03

Omdat mijn trekpaard de Chevy verkocht is moet er voor een alternatief gezocht worden
Ik vind een trekhaak op een e23 niet mooi maar met de afneembare valt het reuze mee eigenlijk

Image

Re: Project 745i white

di 19 jul 2011, 19:43

Niets mis mee, ziet er goed uit.

Re: Project 745i white

di 19 jul 2011, 20:35

RobertF schreef:Omdat mijn trekpaard de Chevy verkocht is moet er voor een alternatief gezocht worden
Ik vind een trekhaak op een e23 niet mooi maar met de afneembare valt het reuze mee eigenlijk
Geen plaatjes quoten.


Helemaal eens! en trekken dat dit ding doet, valt me echt alles mee.
Vraag maar aan Cees :mrgreen:

Re: Project 745i white

di 19 jul 2011, 22:27

valt niet echt op..............dus das een mooi alternatief robertf....afneembare trekhaak :Peace:

Re: Project 745i white

do 20 okt 2011, 09:43

Mijn project "white" is eigenlijk klaar dus begin ik van de winter aan project "black" het is geen BMW maar misschien toch interessant voor de techneuten
De bejaarde dame heeft last van ademhalingsproblemen. Het olieverbruik is nogal gestegen. De auto heeft nog een open carterontluchting en daardoor verliest zij geen olie dus wordt de olie verbrandt door aanzuiging langs de inlaatklepsteelgeleiders. Ook bij BMW is dit een bekend probleem als de auto bij afremmen op de motor mooie blauwe wolken uit de uitlaat gooit, dan zijn de rubbertjes van de afdichting versleten. De XK heeft geen rubbertjes..
De XK motor is waarschijnlijk

Re: Project 745i white

do 20 okt 2011, 10:36

H

Re: Project 745i white

do 20 okt 2011, 17:22

:shock: :shock:
wat maakte ze vroeger toch mooi spul h

Re: Project 745i white

do 27 okt 2011, 19:58

De dame is onthoofd en gelukkig ziet alles er heel goed uit na 55 jaar. Ik laat voorlopig alleen de kop reviseren, cilinderbussen hebben geen rand en de zuiger geen speling dus denk ik dat het olieverbruik aan de klepgeleiders ligt. Alleen de tweede zuiger had koolaanslag de andere zijn brandschoon

Image

Ik heb wel gezien dat de waterkanalen vervuild zijn. Als die straks weer opgebouwd is wil ik het blok spoelen
Kent iemand hier producten voor ??

Re: Project 745i white

vr 28 okt 2011, 12:26

In ieder geval goed oppassen welke koelvloeistof je gebruikt. De kop van de motor die wij toen uit elkaar hadden (xk120) had een koelkanaal bijna helemaal weg geroest door agressieve koelmiddelen.
Dat was toen nog een heel gedoe. De kop is eerst opgelast en daarna weer gevlakt. Dat gaat echter alweer vier jaar goed.

Re: Project 745i white

vr 28 okt 2011, 19:03

Dit is een bekend euvel het wegvreten van de koelkanalen in de aluminium kop.
Ik ga Fort

Re: Project 745i white

za 29 okt 2011, 20:49

mooi project robert :clap: :clap:

Re: Project 745i white

wo 02 nov 2011, 12:55

nog even inbouwen
Image

Re: Project 745i white

wo 02 nov 2011, 14:54

zo.....da ziet er ook mooi uit robertf......netjes.....inbouwen mee uitkijken he....
da je t houtwerk niet beschadigd!!!.
want er moet veel los om dit in te bouwe....maar da weet jij wel :Peace:

Re: Project 745i white

za 12 nov 2011, 11:47

We zijn weer een stapje verder met de oude dame.
Haar ademhalingsproblemen zijn gediagnosticeerd.
De kop vertoont na 54 jaar dienst nogal wat corrosieschade aan de waterkanalen en moet bij een speciaal bedrijf worden gelast, nogal kostbaar en een tegenvaller.
Het goede nieuws was dat de kop er nooit af geweest is en nooit gevlakt is en dat is positief.
Verder krijgt ze nieuwe klepgeleiders 12 stuks met rubberafdichting , nieuwe in- en uitlaatzittingen, nieuwe kleppen en nokkenaslagers.

Image

Image

Image

Verder hebben we de cilinders opgemeten om de slijtage vast te stellen en die was .006 en .007 mm
Jaguar adviseert een overmaat boring bij een slijtage van .015 dus we zijn op de helft. Dit blok heeft nog een open carterontluchting en ik had geen onderdruk, dus kwam het olieverbruik door de klepgeleiders, die ook veel speling hadden.
Ik laat het onderblok dus zo als het is en monteer het en kijk dan hoe het olie verbruik is. Is dit acceptabel dan blijven we rijden is het niet dan heb ik volgende winter nog wat te doen.

Image

Er is ook al wat schoongemaakt en dat ziet er beter uit. Alle bouten van de bak kon ik wel een halve slag vast draaien dus geen wonder dat het lekte. De bak krijgt een nieuwe voorste en achterste keringen en een afdichting van het schakelasje en een dekselpakking natuurlijk. Bij dit type kun je de koppelomvormer nog aflaten, dus ook daar nieuwe olie erop.
Dit is een hele vroege Borg Warner DG 250MJ, 3 versnellingsbak die maar 1 keer schakelt omdat hij in zijn tweede versnelling wegrijdt.

Image

Image

Nu het blok schoonmaken en nieuwe krukaskeringen monteren en de motorruimte schoonmaken (vies werkje) en opnieuw spuiten
Dan moet wel de hele bedrading eruit, maar ik hoef toch pas in maart weer te rijden.

Re: Project 745i white

ma 28 nov 2011, 19:35

vandaag mijn breedset styling 32 binnengekregen 8x17J en 9X17J, de mooiste velg na de alpina en bbs
Image
Image

Re: Project 745i white

ma 28 nov 2011, 20:38

Mooie velgen :clap: , missch een rare vraag maar wat ga je er meer doen , onder

Re: Project 745i white

ma 28 nov 2011, 21:23

zit toch een BMW embleem op :D

Re: Project 745i white

ma 28 nov 2011, 21:30

RobertF schreef:zit toch een BMW embleem op :D

Klopt , en wat wil je daar mee zeggen :?: :mrgreen: ;)

Re: Project 745i white

ma 28 nov 2011, 21:41

voor onder mijn witte :idea:

Re: Project 745i white

di 29 nov 2011, 16:18

voor wintervelgen zijn ze mooi robertf :lipssealed:

Re: Project 745i white

wo 30 nov 2011, 10:48

Robert, dit is de XK 140 van mijn vader het is een coup

Re: Project 745i white

wo 30 nov 2011, 11:36

Leuke velgen Robert. Ik haal vrijdag ook een setje op voor onder mijn E23 (geen breedset).
Plaats een reactie